Natuurberichten
Pagina 1103 van 1642 - 16419 Resultaten
2014 lijkt een goed broedseizoen te worden voor de grauwe kiekendief. Er zijn dit jaar veel nesten met vier of vijf opgroeiende jongen. Dat komt door een combinatie van een goed prooiaanbod en goed weer...
Afgelopen zondag organiseerde de Stichting Natuur en Milieu Educatie Zaanstreek voor de eerste keer een ‘Soortendag’. Deze vond plaats in de heemtuin van Zaandam en ongeveer 300 inwoners van deze stad kwamen op de dag af. Tijdens..
Spannende tijden voor vlinderliefhebbers. Op maandag 14 juli raakte bekend dat in Nederland een heuse invasie van een bijzondere vlinder aan de gang was: de Oostelijke vos. Deze dubbelganger van de Grote vos was tot voor kort nog..
Liefhebbers van paddenstoelen hebben altijd goed weer: is het warm en droog, dan vinden ze dat eigenlijk best wel fijn om te fietsen en te wandelen, maar nog beter voelen ze zich bij (erg) nat weer omdat ze dan veel paddenstoelen..
Op 4981 kilometer van de plaats waar hij in 2012 geringd was, werd dit voorjaar een bruine kiekendief gevonden; een boer in Mabang in Sierra Leone had de vogel gevangen. Een medewerker van de Conservation Society of Sierra Leone,..
Deze week is een vlindersoort ons land binnengekomen die nog nooit eerder in Nederland is gezien: de oostelijke vos. Het gaat om tientallen exemplaren. Deze soort bleef aanvankelijk onopgemerkt, omdat hij sterk lijkt op een..
Vrijwilligster Judith Bouma deed begin juni een bijzondere ontdekking in het Fochteloërveen: de grote mierwesp. In Nederland is de grote mierwesp zeer zeldzaam. Sinds 1980 werd hij slechts enkele tientallen keren aangetroffen. In..
Het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek (INBO) bracht begin juli 16 ecosysteemdienstrapporten uit. In het rapport Kustbescherming wordt beschreven hoe het natuurlijke ecosysteem van de ‘kust’ kan bijdragen aan een effectieve..
Het lijkt een erg goed jaar te worden voor het landkaartje. Deze vlinder van bosranden en tuinen heeft dit voorjaar al goed gevlogen en blijkbaar waren de omstandigheden prima voor de groei van de rupsen, want er vliegen nu veel..
Nu de wilde kat af en toe gezien wordt in Nederland en je ook weer een otter kunt tegenkomen, is het handig om duidelijke informatie bij de hand te hebben om deze en andere roofdieren te kunnen herkennen. Daarom heeft ARK..