Natuurberichten
Pagina 511 van 1641 - 16408 Resultaten
Van 2011 tot 2021 vond er in de Rijnstrangen een bijzonder gebiedsproces plaats. Dankzij vrijwillige kavelruil realiseerde provincie Gelderland veel doelen, onder meer op het gebied van landbouw, natuur, recreatie, cultuurhistorie..
Zaterdag 26 juni is de Dag van het Wad. En als je als toerist onze Wadden bezoekt, dan krijg je al snel dat fijne eilandgevoel. Heerlijk los zijn van de dagelijkse beslommeringen en genieten van de mooie zee, de prachtige, brede..
Met een lengte van drie tot vier centimeter en een gewicht van één gram zijn afgelopen weekend 1500 jonge zalmen uitgezet in de Roode Beek bij Vlodrop (LB). De trekvissen werden praktisch één voor één uitgezet omdat ze hun..
Atlas-medewerker Stéphanie Wesselink is een geboren en getogen Rotterdammer en een echt stadsmens. Maar ze is ook gek op de natuur. Die staat onder druk in steden. Stéphanie interviewt Roxy Tacq, adviseur belangenbehartiger bij de..
De Nederlandse filmmaker Cees van Kempen werkt al een paar jaar aan een film met prachtige beelden over de terugkeer van de wolf in Nederland. Om te helpen met de voltooiing van deze film start de Zoogdiervereniging een..
RAVON publiceert vandaag een onderzoeksrapport dat aantoont dat 40 procent van de Nederlandse wateren niet bereikbaar is voor paling. Nederland is met circa 60.000 stuwen, gemalen en sluizen koploper in Europa op het gebied van..
Provincies betaalden in 2020 voor 31,6 miljoen euro aan tegemoetkomingen voor faunaschade. Dit is zes miljoen meer dan in 2019. De schade werd voor ruim negentig procent veroorzaakt door ganzen aan graslanden...
Je leest het goed: er zijn nachtvlinders die overdag vliegen. Dat geeft wel verwarring, want deze staan niet in een gewoon vlinderboek. Dan denk je met iets heel zeldzaams te maken te hebben, terwijl veel van deze dagactieve..