Natuurberichten

Pagina 463 van 1641 - 16401 Resultaten

Vorige week zaterdag spoelden na een storm veel zeedieren aan op onze stranden. De deelnemers van de Strandspeurdag bij Hoek van Holland geloofden hun ogen niet! Nooit eerder zagen ze zoveel soorten die anders onder de zeespiegel..


Lees verder 31 oktober 2021   3 jaar oud
Tuinwolfsmelk op de stoep

Deze week een plantje dat misschien vaker spontaan in de tuin verschijnt dan tussen de stoepstenen: tuinwolfsmelk. Als het op straat staat, is het waarschijnlijk uit een naburige tuin ontsnapt. Het heeft volgens Heukels' Flora van..


Lees verder 31 oktober 2021   3 jaar oud
Spreeuwen

Spreeuw en meerkoet gaan het najaar in...


Lees verder 31 oktober 2021   3 jaar oud
Rode zonnewijzer. Volwassen libellen zijn niet alleen mooi maar zijn ook een handige indicator voor de kwaliteit van zoetwater.

De biodiversiteit van zoetwaterecosystemen in West- en Centraal-Azië staat zwaar onder druk. Kennis over de verspreiding van zoetwaterfauna van belang is voor de bescherming en het behoud van aquatische habitats. Daarom hebben..


Lees verder 30 oktober 2021   3 jaar oud
De staart van een noordkaper in de Fundybaai, New Brunswick, Canada

Volgens een recente publicatie van het North Atlantic Right Whale Consortium zijn er wereldwijd nog maar 336 noordkapers over. De nieuwe cijfers hebben betrekking op de populatieomvang in 2020 en zijn opnieuw aanzienlijk lager dan..


Lees verder 30 oktober 2021   3 jaar oud
Vuursalamander

Vuursalamander en rosse wolmuis nog steeds actief...


Lees verder 30 oktober 2021   3 jaar oud
Increased rain runoff due to a changing climate has been impacting the coral reefs of the Dutch Caribbean, including  the coral reefs of Bonaire.

De Dutch Caribbean Nature Alliance (DCNA) heeft in Den Haag haar bezorgdheid uitgesproken over het gebrek aan aandacht voor de gevolgen van klimaatverandering in Caribisch Nederland. De Nederlands Caribische eilanden verwachten in..


Lees verder 29 oktober 2021   3 jaar oud
Nathalie op zoek naar bruinvissen

Het is donderdagochtend. Vol enthousiasme loop ik de haven van Tholen in. Vandaag ga ik op walviscursus met Stichting Rugvin. De Stichting combineert onderzoek naar bruinvissen en andere walvisachtigen in de Oosterschelde, de..


Lees verder 29 oktober 2021   3 jaar oud
Groot spiegelklokje en grote klaproos in het gebied Cortenoever.

Door intensieve landbouw zijn kruiden- en faunarijke akkers zeldzaam, en daardoor ook de onkruiden en vogels die daarbij horen. Op akkers die nog wel natuurlijk beheerd worden, vallen resultaten bovendien vaak tegen. Welke kruiden..


Lees verder 29 oktober 2021   3 jaar oud
Zwarte mees Saxifraga

Veel zwarte mezen en sluiers van bosrank...


Lees verder 29 oktober 2021   3 jaar oud

Archief